Si karamelë Şarkı Sözleri (Lyrics)

Şarkıcı Aurela Gaçe


Hape vetën ti,
dhe dashuro jëtën
vijm në këtë bote vetëm
hape vetën ti


kur humb nje dashuri,


nuk kthehet përsëri…...


Ti nuk më sheh,
s’di a më njeh,
tek unë vetëm dyshon
nje hije të mbulon


pse nuk e di
na ke ne sy
më tremb kjo xhelozi
kam ankth dhe drithëri


Ti fantazon s’e kupton
nuk e ndjen,
sa herë më thërret.


Se me nuk kam faj se kam mall
jam e gjall
prandaj te fal
e fundit fjale


Hape veten ti shpirtin pa kufij
thellë teje, dhe dashuro jetën
vijm në këtë botë vetëm
hape veten ti
gjer ne marrëzi


të dua
këtë mall që djeg në gji
nje det nuk mund ta pij
perendine ke


ëndrrat pse i le të treten
pusho në krah tani
harrove veten ti


dhe trokit në derë
eja dhe më merr me vete
nje ditë dashuri
vec kohen do ta ngrij…


Ndjej, ti me ndjen
jo, s’me genjen
nuk ka mister ne sy


jam une kjo nate dhe ti,
qaj si femij
lutem per ty
u ftoh kjo dashuri
nuk ka me ngrohtesi
eshte iluzion ti kujton se mbaron,
nje here, per here


se more dal nga dal
dhe s’ke mall si per djall
pa nje ‘me fal’
e fundit fjale
Arama
Hakkımızda
Sarkisozu.life size Dünya'da var olan bütün şarkıların (yerli ve yabancı) sözlerini sizlere aktarmayı hedefliyor.